10 причин які змушують працівників кидати роботу


Мешканці України у середньому змінюють місце роботу кожні 24-36 місяців. Близько чверті людей міжнародних фірм хотіли влаштуватися в інше місце, коли припиниться епідемія коронавірусу. Спробуємо зрозуміти, чому робітники звільняються. Нижче ми зібрали 10 найпоширеніших причин.

1. Відсутність професійного розвитку

Саме це змушує гідних працівників припиняти трудовий договір. Опитування “КарреерЕддікт” підтвердило: близько 3/4 учасників повідомили, що відсутність кар’єрних перспектив, розвитку буде приводом замислитися про зміну роботу. Також важливо врахувати кількість проведених на звичному робочому місці років:
  • після 12-24 місяців заяву про звільнення пишуть 12 відсотків працівників;
  • після 36-60 місяців припиняють дію трудового договору 15 відсотків людей;
  • після 60-120 місяців кидають роботу 14 процентів робітників.
Експерт з кадрової політики та емоційного інтелекту В. Козлова каже, що іноді людина не наважується сказати, що мріє про кар’єру, більш високу посаду. Вона може дратуватися через свою діяльність. Менеджер має допомогти співробітникові позбутися страху, поспілкуватися з ним про кар’єрні перспективи.

2. Низька заробітна платня

Таку відповідь дають на запитання про причини звільнення 44 відсотки користувачів. 30 фахівців кидають роботу, якщо керівник не платить своєчасно зарплатню. У такій ситуації 9/10 людей влаштовуються туди, де можна отримувати більше. Лише 4 фахівці зі 100 йдуть на меншу зарплатню, ніж у попередній організації. Менеджер у такій ситуації має періодично підвищувати заробіток персоналу, оцінювати їх діяльність і заохочувати.

3. Бажання змінити сферу діяльності

Через це кидав звичну роботу 21 відсоток громадян України. Звичайно таке рішення приймають після отримання три- або шестирічного досвіду роботу. Менеджерові слід подумати про персональний план розвитку у фірмі та підвищення вимог до персоналу.

4. Постійні стреси

Причиною зміни роботи стрес став для 15 відсотків фахівців. Також слід додати перевантаження. Ситуація після 2020 р. погіршилась через коронавірус та карантинні обмеження. Тут менеджерові слід визначити причину стресу та ліквідувати її. Зниженню тривоги сприяють організація приміщення для відпочинку, абонемент у фітнес-клуб та ін.

5. Погані стосунки з керівником

Конфлікти з директором змушують написати заяву про звільнення 15 відсотків українських громадян. Експерт Н. Соколова вважає, що дії, оцінки керівника мають бути справедливими. Це мотивує персонал працювати. Якщо директор ігнорує робітників, не визнає цінності їхнього внеску в успіх фірми, у них з’являються думки про пошук іншого робочого місця. Менеджер має виконати адаптацію керівника до його обов’язків. Також потрібен контакт з персоналом, слід цікавитися життям і проблемами працівників, допомагати їм у разі потреби.   Стрес на роботі

6. Професійне вигоряння

Через це люди також нерідко звільняються. Але нормований графік роботи та своєчасна відпустка допоможуть не допустити вигоряння робітників. А ще стимулом будуть додаткові виплати, премії, подарунки.

7. Різні цінності у фахівців та фірми

Така ситуація спонукає 72 відсотки людей написати заяву про звільнення. Часто людям важливі:
  • справжні лідери на керівних посадах;
  • відкрите, чесне спілкування у колективі;
  • оптимальний баланс між родиною та трудовими обов’язками.
Співробітник має розуміти завдання фірми, свою та свого підрозділу роль у її житті. Це треба враховувати під час співбесіди з кандидатом на певну посаду. Менеджер також зобов’язаний визначати коротко- та довгострокові завдання для кожного працівника, сферу його відповідальності. Важливо відзначати маленькі успіхи.

8. Конфлікт у колективі

Якщо люди у команді конфліктують, не розуміють один одного, часто комусь доводиться кидати роботу. Ось чому менеджерові треба поговорити про поведінку у колективі з кожним його членом.

9. Недовіра колективу

Якщо працівник не довіряє співробітникам чи керівникові, у нього може виникнути думка про припинення трудового договору. Напруження, емоційна закритість, відсутність відвертості є симптомами нездорової атмосфери у команді. Іноді фахівці бояться критики за ініціативу. Аналогічну реакцію може викликати висока зарплатня нових працівників, у порівнянні зі старими. Виникає заздрість, відчуття несправедливості. Відвертість, премії та чіткі правила кар’єрного зростання будуть оптимальним виходом з положення.

10. Відсутність інтересу до своєї справи

Така проблема, за даними “Геллап”, є у 53 фахівців різних сфер. 15 процентів з них хотіли б підвищення зарплатні. Вони готові кинути звичну посаду заради кращої пропозиції. Такі робітники не беруть додаткові обов’язки, працюють мінімально. Також вони нерідко бувають на лікарняних листах. Цікаве завдання, виклик допоможе повернути людині інтерес до робочих обов’язків.