
Донедавна бренд роботодавця вважався HR-ініціативою, проєктом, націленим на впізнаваність, і обмежувався рекламою компанії для зацікавлення потенційних кандидатів та створення ширшої воронки залучення нових талантів. Проте все змінилось, і сьогодні ми поговоримо про те, як світова криза вплинула на тенденції розвитку HR-бренду на ринку праці Львова.
Важливо пам’ятати, що бренд роботодавця — це:
Ще до кризи, що виникла на ринку праці 2020 року, багато компаній почали розглядати розвиток власного HR-бренду як стратегічне завдання. Сьогоднішні працівники стали більш обізнаними у цій сфері, вони хочуть асоціюватись із компаніями, де працюють, поділяти їхні цінності і працювати на спільну мету, тому звертають увагу на репутацію майбутніх роботодавців. Те ж саме можна сказати і про сучасні компанії: вони прагнуть залучити фахівців, що відповідають не лише професійним, а й ціннісним вимогам.
Незважаючи на те, що поточна ситуація може тимчасово змінити ринок праці Львова на користь роботодавців, оскільки попит перевищуватиме пропозицію, це не привнесе суттєвих змін в напрямок побудови сильного HR-бренду. Як свідчить статистика, у періоди спаду на ринку праці безпека і надійність роботодавця виходять на перший план. Рівень оплати праці продовжуватиме займати чільні позиції, проте не буде ключовим показником, яким керуватимуться під час вибору майбутнього місця праці. Важливість хорошої репутації компанії залишається незмінною — саме на цій підставі кандидати будують заочну довіру до роботодавця.
Отже, з чого варто почати побудову бренду роботодавця? Перш за все, потрібно визначити мету.
Якою є ваша поточна проблема:
Якою є ваша цільова аудиторія:
Якими є ваші переваги:
Важливо визначити, чим ваша пропозиція відрізняється від того, що обіцяють конкуренти.
Критично проаналізуйте ваш процес рекрутингу:
Під час аналізу ви повинні зрозуміти, чого прагне компанія, якими є її сильні сторони та зони розвитку. На основі цих даних варто сформуйте ціннісну пропозицію роботодавця, тобто набір бенефітів, які компанія пропонує своїм працівникам. Почніть транслювати ваші конкурентні переваги — визначте зовнішні і внутрішні канали комунікації з аудиторією, розробіть контент-стратегію та сплануйте бюджет на просування бренду роботодавця.
Пам’ятайте про те, що перш ніж потенційний кандидат навіть замислиться про роботу в компанії, у нього вже мають бути точки дотику з вашим брендом. Важливо знати ці точки і працювати над ефективністю впливу. Кожна взаємодія з потенційним кандидатом повинна нести вигідне для компанії смислове навантаження, оскільки може позначитись на майбутньому рішенні щодо співпраці.
Необхідно постійно відстежувати свою репутацію на ринку та працювати над її поліпшенням, однак найважливіше — це відповідати заявленим особливостям HR-бренду в повсякденному житті компанії. Ваш головний актив — це поточні працівники, які стануть найкращими амбасадорами HR-бренду і допоможуть вам стати саме тим роботодавцем, у якого мріятиме працювати кожен.
Компанія King Star Alliance надає повний спектр консультаційних HR-послуг. Замовте безкоштовний аналіз ринку праці, дізнайтесь, чим приваблюють ваших потенційних співробітників конкуренти, і наша команда допоможе вам залучити найкращі таланти!