Як «продати» кандидату свою компанію?



В умовах ринку IT-послуг чи не найважливіше питання — як переконати кандидата працювати саме у вас? Тож поговоримо про наболіле та надамо перелік порад, які працюють на 100%! Щодня кількість пропозицій на ринку зростає, і ви опиняєтеся у ситуації, коли не лише ви обираєте працівника, але і кандидат обирає з-поміж багатьох компаній. Проаналізуймо поетапно, як запустити механізм «продажу» компанії кандидату.

1. Створення та розвиток HR-бренду компанії

HR-бренд — це привабливий імідж компанії як роботодавця в очах шукачів роботи, під впливом якого вони готові трохи зменшити свої очікування від місця праці та вибрати серед інших пропозицій саме вашу компанію. HR-бренд — ідеальний інструмент, що характеризує компанію у сфері роботи з персоналом. Для того щоб бути привабливим місцем праці, компанією мрії, потрібно відповідати створеному іміджу і очікуванням кандидатів. Переваги сильного HR-бренду:
  • значне заощадження коштів та часу на пошук персоналу, оскільки шукачі роботи активніше реагують на вакансії від компанії з ім’ям;
  • пасивне формування кадрового резерву — у компанії з відомим HR-брендом резюме надсилають незалежно від наявності відкритих вакансій;
  • забезпечення лояльності співробітників і зменшення плинності кадрів.

2. Створення унікальної вакансії

Рекрутеру важливо привернути увагу шукача роботи і витончено «продати» йому вакансію. Фінальний вибір кандидат робить з урахуванням безлічі факторів: крім зарплати і «печеньок» в офісі, IT-фахівцям важливі такі деталі, як специфіка проєкту, підходи до розробки, технологічний стек. Тому обов’язково: 
  • зачепіть увагу під час першого контакту;
  • зніміть усі сумніви і заперечення;
  • презентуйте свою компанію у найкращому вигляді;
  • акцентуйте увагу на найсильніших сторонах та конкурентних перевагах компанії.

3. Хедхантинг

Роботодавці без особливих сподівань переглядають робочі сайти у пошуках кандидатів. Стандартні джоб-сайти вже давно не спрацьовують як належить: на розміщену вакансію надходить чимало відгуків, але здебільшого від невідповідних кандидатів. Тому дедалі частіше досвідчені рекрутери вдаються до хедхантингу. Причина появи хедхантингу — дефіцит кваліфікованих фахівців на ринку. Щоб виростити таких фахівців у власній компанії, потрібно багато часу. Набагато швидше знайти потенційних кандидатів у іншій компанії і запропонувати змінити роботу на вигідних умовах. Вам потрібно аналізувати, де працюють кандидати з вашої цільової аудиторії, та розуміти, які переваги ви можете їм запропонувати, щоб спонукати до зміни місця праці.

4. Не буває другого першого враження

Перше враження про компанію кандидат складає ще задовго до співбесіди: за вашим листом, голосом по телефону та навіть текстом вакансії. Усі згадки про вакансію до інтерв’ю — це реклама вашої компанії, мета якої — «продати» вакансію фахівцеві. Демонструвати потрібно тільки хороше. При цьому важливо писати інформативні тексти і повідомляти кандидата про проєкт, стек технологій та майбутню роль у компанії. Важливий момент: листи, що пише рекрутер, повинні «продавати» (бути короткими і привабливими). У розсилки після основного тексту корисно додавати кнопку цільових дій або посилання на сторінку вакансії. Так ви зможете відстежити, хто з претендентів зацікавився пропозицією. У більшості випадків під час холодного пошуку кандидатів рекрутеру доводиться спочатку «продавати» вакансію по телефону. Це перший і найскладніший етап, на якому кандидат чує тільки голос рекрутера і рідко щось знає про компанію, з якої йому телефонують. На цьому етапі головне — мотивувати прийти на співбесіду в компанію. Після дзвінка кандидат зазвичай перевіряє компанію на наявність у чорних списках роботодавців. І часто компанії, які не дуже піклуються про свій імідж і HR-бренд, потрапляють у скрутну ситуацію. Якщо негативних відгуків багато, то кандидат ігнорує співбесіду. Людині, з якою ви проводите телефонне інтерв’ю, необхідно якомога докладніше розповісти про вакансію та про те, які переваги від співпраці вона отримає.

5. Співбесіда — кульмінація та апофеоз «продажу»

Існує думка, що провалити співбесіду може лише кандидат. Але це міф. Досвід показує, що хвилюються та помиляються і роботодавці. Співбесіда — це діалог на рівних. Часто рекрутери і кандидати забувають, що професійність інтерв’ю залежить від уміння обох бути цікавими співрозмовниками та уважними і залученими слухачами. Необхідно орієнтуватись в умовах роботи в інших компаніях — це допоможе виявити переваги й ефективніше презентувати компанію і посаду. Відкрито розкажіть кандидату про цілі і завдання компанії, про спільний шлях розвитку, тоді він зможе краще оцінити перспективу своєї роботи у вас. Обговоріть, який внесок ця людина зможе зробити в успіх і розвиток компанії. Перед початком співбесіди інтерв’юеру варто витратити кілька хвилин на коротку неформальну розмову з кандидатом для створення сприятливої ​​атмосфери. Важливо пам’ятати: перше враження складається і у вас, і у кандидата. Якщо останній почуватиметься комфортно, то поводитиметься більш відкрито, природніше. І навпаки — співбесіда у напруженій, стресовій атмосфері сприяє формуванню негативного враження про вас, роботу і компанію в цілому. Якщо вам вдалося виявити справжню мотивацію претендента, ви на шляху до успіху в «продажу» вакансії. Корисна порада: попросіть кандидата перерахувати 3 важливі чинники вибору роботодавця. Головний зазвичай називають останнім. Пріоритизуйте ваші переваги відповідно до очікувань кандидата. Якщо кандидат вам дійсно цікавий, дайте йому зрозуміти, що компанії потрібний працівник саме з тими якостями, знаннями та досвідом, якими він володіє. Дайте йому відчути власну значимість, і тоді кандидат побачить себе частиною команди вже на першій співбесіді. Пам’ятайте, що ви «продаєте» не просто робоче місце, а місце в певній корпоративній культурі. Місія та цінності компанії для деяких кандидатів можуть відігравати важливішу роль, ніж сама посада.

6. Трохи реклами не завадить

Презентуючи свою компанію, не бійтеся застосовувати рекламну складову. Якщо кандидат вам сподобався на співбесіді і Ви бачите в ньому перспективного співробітника, проведіть його офісом, познайомте з потенційними колегами, дайте можливість задати питання. Кандидату буде простіше зрозуміти корпоративну культуру і визначитися, чи підходить йому ця компанія, якщо він поспілкується з людьми, які вже тут працюють. Така демонстрація стає чудовим доповненням до вашої розповіді.

7. Офер для кандидата

Якщо ви вже вирішили пропонувати подальшу співпрацю, зробіть це з радістю і ентузіазмом — покажіть, що ви дійсно щасливі надати йому місце у вашій команді і бачите, яку важливу роль він зможе зіграти в успіху компанії. Обговоріть усі організаційні моменти: зарплату, соціальний пакет, дату виходу на роботу та ін. Будьте готові відповісти на додаткові питання кандидата. Багато компаній не вважають за потрібне надсилати офер, хоча це дуже важливий інструмент, можна сказати, гарант взаємних зобов’язань. І це теж частина HR-бренду, якою не слід нехтувати.

8. Підтримка внутрішнього HR-бренду

HR-бренд — це репутація, а репутація — це змінна складова, яка може бути позитивною або негативною. Він формується на основі відгуків про роботодавця тих співробітників, які працюють або працювали в компанії тривалий час. Серед факторів, які впливають на те, яким буде HR-бренд компанії, варто зазначити:
  • корпоративну культуру;
  • систему мотивації і кар’єрного росту;
  • особливості пропонованих соціальних пакетів;
  • систему навчання і професійного розвитку;
  • обсяг компенсаційних виплат, різного роду премій і бонусів;
  • стабільність, яку кожен співробітник бачить по-своєму. Для одних це наявність певних внутрішніх правил, для інших — чіткі посадові обов’язки, а для третіх — своєчасні виплати заробітної плати.
Це далеко не вичерпний перелік дій, які можна застосувати для «продажу» вашої компанії та вакансії потенційному працівнику, але ми впевнені, що вже з ними ви гарантовано побачите позитивний ефект. Якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію або персоналізовану консультацію під потреби саме вашої компанії, надсилайте запит зараз, і команда King Star Alliance допоможе зібрати вашу команду швидко, якісно та ефективно!