
Чи знайомо вам таке: ви застосували потужні ресурси для реклами своєї вакансії, залучили найкращих хедхантерів, і вам вдалося знайти для своєї команди «завершальну частинку пазлу» — кандидата мрії, але він відмовляється від оферу? Кожен досвідчений рекрутер хоч раз стикався із ситуацією, коли кандидат відмовляється від пропозиції.
Чи є способи вплинути на цю ситуацію? Як на неї реагувати? І чи варто реагувати взагалі?
Перш за все, важливо знати, з якої причини кандидат відмовляється від вашої пропозиції. Якщо у нього було кілька варіантів і він вибрав більш привабливий — це одне. Але трапляється і так, що у «працівника мрії» є цілий ряд потреб, які не покрив ваш джоб-офер.
Рекрутеру, щоб «продати» вакансію, необхідно виявити усі потреби та побажання кандидата щодо нової роботи. За допомогою отриманої інформації під час презентації умов компанії та безпосереднього висловлення пропозиції рекрутер повинен зробити акцент у першу чергу на найважливіших для кандидата моментах. Наприклад, якщо людина працювала в open space і втомилася від цього, то для неї може бути критично важливо на новій роботі отримати окремий кабінет. І не виключено, що це буде важливіше, ніж заробітна плата. Або ж, якщо кандидату потрібен дружній колектив, варто уточнити, що в компанії підтримують новачків і допомагають їм адаптуватися.
Буває і так, що ви робите кандидатові офер на певну заробітну плату, а він відмовляється, аргументуючи, що йому запропонували кращі умови чи більшу оплату. Чи погоджуватись на умови, що диктує кандидат, чи ні — справа ваша. У будь-якому випадку немає однозначної відповіді на це запитання. Кожну ситуацію слід розглядати окремо і аналізувати адекватність кандидата, відповідність вимог компанії запропонованим умовам.
Не сприймайте відмову кандидата від оферу як особисту поразку! Ви отримуєте безцінний досвід та інформацію, яка допоможе проаналізувати ваші сильні та слабкі сторони — допрацювати або ж і розвинути з нуля ваш HR-бренд і зробити вакансії компанії привабливішими на конкурентному ринку.
Сьогодні усім компаніям потрібно вчитись бути гнучкими, вміти і мати можливість робити унікальні персоніфіковані пропозиції і ставитись до своїх потенційних працівників як до користувачів бренду.
Не зволікайте! Залишайте заявку, і ми надамо вам не лише рекомендації щодо створення конкурентного HR-бренду, але й підшукаємо сильних спеціалістів, які доповнять вашу dream team!