Які управлінські навички потрібно розвивати керівнику?


Якщо підприємець не вміє будувати стосунки зі своїм оточенням, він стає банкрутом. Управління завжди означає правильні вчинки. Ніхто не буде порушувати правила, якщо сама людина робитиме все вірно. Такої точки зору дотримувався видатний філософ Стародавнього Китаю Конфуцій. Він гадав, що важливо організувати людей не за законом, а за традиціями, моральними принципами. Але не кожен підприємець здатен виконати об’єднання інших. І часто підприємці замислюються про можливість розвитку такої навички.

Чи можливо сформувати у себе менеджерські риси?

Конфуцій, спілкуючись з імператором своєї країни, відмітив: якщо люди шукають лише користь, стають злими. Тому краще скористатися послугами помічника – здібного представника персоналу. Але доведеться поглибити його компетенції, щоб потім не бути прикутим до комерції 24 години на добу і не розв’язувати конфліктні ситуації. Голова сінгапурського уряду Лі Куан Ю, який там створив “економічне диво”, діяв саме таким чином. Він знаходив здібних людей серед працівників, займався їх навчанням. А потім запроваджував інновації, реформи разом з однодумцями.
Кожен грамотний менеджер розуміє: змінити інших можна, подавши їм приклад.
Коли директорові спадає на думку, що йому потрібен помічник, хочеться підготувати його без відриву від трудового процесу. Найчастіше для цього використовують навчання у магістратурі. Але не усі можуть довго вчитися з відривом від трудового процесу. І виникає бажання залишити людину у штаті, змусити втілювати у життя нові знання. Керівник і команда

Які 5 основних навичок потрібні кожному управлінцеві?

Розберемося, у чому полягає секрет успіху відомих бізнесменів. Адже до них багатство і слава прийшли зовсім не випадково.

Треба бути зацікавленим

Усі події, які відбуваються в житті фірми, мають викликати інтерес у керівника. Тоді він краще розумітиме персонал, розвиток бізнес-проекту піде правильно. Сформувати цікавість нескладно. Просто треба постійно вчитися новому. Наприклад, щотижня або щомісяця знайомитися з новими літературними творами, ринками, людьми та галузями науки.

Слід дисциплінувати себе

Не всім подобається слово “дисципліна”. Але вона допомагає людині бути стійкою. Тут треба приділяти увагу навіть дрібницям. Особливо важливий тут тайм-менеджмент. Наприклад, можна написати список справ та виконати їх протягом 7 днів. І так робити протягом 12 місяців щотижня.

Важливо формувати емоційний інтелект

Його потрібно розвивати протягом усього життя. Але саме емоційний інтелект допоможе зберегти довготривалі здорові стосунки у колективі, створити міцну команду. Він формується під час свідомої взаємодії з персоналом, намагань дізнатися про мотивацію кожного працівника. Також необхідний постійний аналіз власних емоцій та реакцій на вчинки оточуючих.

Чому важливий нетворкінг

Треба шукати правильних людей, формувати з ними гармонійні стосунки. Це допоможе людині розвиватися як особистості та підприємцю. Тренуванням будуть холодні знайомства. Треба просто контактувати з людьми, коротко презентувати їм себе, робити фіксацію знайомства.

Як навчитися стійкості до стресів

Для людини є нормою фокусування на проблемах. Це просто бажання їх позбутися, знайти рішення. Керівникові треба виконувати багато завдань, ліквідувати проблеми. Тому його робота пов’язана зі стресом. Щоб контролювати ситуацію, керувати собою, треба просто вважати проблему шансом для розвитку і не сприймати її близько до серця.