Якщо ви вирішуєте знайти роботу, вам треба підійти до цього максимально серйозно. Роботодавці шукають лише тих, хто здається їм максимально перспективним. Тому потрібно одразу показати всі свої сильні сторони. А ще – уникнути типових помилок, які робить безліч людей у процесі пошуку роботи. Про 5 найбільш поширених із них поговоримо дальше.
1. Ви не склали нове резюме
На сайтах працевлаштування досі розміщено ваше старе резюме. А перше, що потрібно зробити, коли ви починаєте шукати роботу після звільнення зі старою, – переробити резюме. Потрібно буде вказати нові навички, які ви набули за цей час. Якщо отримано нову спеціальність – це теж слід відобразити.
З того дня, коли ви востаннє проходили співбесіду, могло багато чого змінитись. Те, що зараз зазначено у вашому старому резюме, може виявитися неактуальним. Потрібно переробити його та скласти новий документ, який точніше відображає ситуацію.
2. Ви не готуєтеся до співбесіди
Перша співбесіда – подія хвилююча. Але ви проходите його вже не вперше. Тому потрібно мати зразкове уявлення, що вас там чекає, та відповідно підготуватися. Потрібно зазначити, що насправді ви вмієте. Не варто, однак, приписувати собі зайві вміння. Якщо ви сказали, що маєте якісь навички, хоча це насправді не так – це з’ясується на співбесіді.
3. Ви не шукаєте вакансії на сайтах працевлаштування
Сайти – це одне з найбільших джерел вакансій. Щодня на спеціалізованих сайтах, присвячених пошуку роботи, публікуються сотні резюме та вакансій. Не можна ними нехтувати, якщо ви не бажаєте пропустити перспективне місце роботи.
Такі сайти суттєво скорочують пошук роботи, тому що тут є пошук за спеціальностями, зарплатою та іншими параметрами. Якщо не скористатися сайтами, ви можете шукати потрібну вакансію по оголошенням або іншими способами. Це триватиме кілька тижнів, а то й місяців. Порівняйте це із сайтами, де ви можете знайти бажане за кілька секунд.
4. Ви не знаєте свого рівня
Особливо це стосується тих, хто має намір відгукнутися на дуже перспективну вакансію з високою зарплатою. Не треба думати, що ви не відповідаєте такій посаді – коли ви відгукуєтеся на вакансію, то бачите перелік вимог до неї. Якщо ви можете виконувати перелічені там обов’язки – все гаразд.
Ви повинні знати про себе все, що стосується працевлаштування – на яку посаду можете претендувати, який рівень зарплати маєте право вимагати. Подумайте і про бонуси, такі як, наприклад, медична страховка.
5. Ви не готові йти на нову роботу
Може бути і таке – ви починаєте пошук нової роботи, не готові туди йти. Є люди, які просто роблять спроби дізнатися, чи вдасться в них змінити місце роботи у разі звільнення. Йти на співбесіду і просто складати резюме варто тільки тоді, коли ви твердо вирішите змінити місце роботи. Якщо це не так, не варто витрачати час роботодавця та свій.
Це означає, що в майбутньому, якщо ви всерйоз захочете влаштуватися в цю саму компанію, вам відмовлять – просто тому, що вперше, коли ви приходили на співбесіду, то були не готові до працевлаштування. Намагайтеся уникнути такої ситуації, особливо якщо йдеться про перспективну посаду.