Уявіть, що ви переглядаєте 15 резюме за день та шукаєте гідного кандидата. Яка ймовірність, що запамʼятається саме те, на якому є світлина? Скажемо з власного досвіду – висока! Справа в тому, що на одну посаду може претендувати багато людей зі схожими навичками, тому виділятись серед інших іноді дуже важко. Нехтувати фото для резюме не потрібно. Наша команда зібрала всі питання, відповіді та секрети у цій статті аби допомогти вам створити світлину, яка допоможе привернути увагу та збільшить шанси на отримання робочого місця.
Чому фото важливе і коли воно обов’язкове?
Фото у резюме допомагає працедавцю або рекрутеру запамʼятати вас, представити у ролі працівника, створити перше враження та навіть прийняти рішення. Так, не завжди обовʼязково додавати світлину, але тоді шанси отримати роботу зменшуються.
Однак, є певні категорії, де фото необхідне:
- Якщо ваша робота потребує прямого контакту з клієнтами.
- Акторська діяльність.
- Ведучий телепрограм.
- Масовка.
Основні вимоги до фото в резюме
Є певні правила оформлення фото для резюме і їх важливо дотримуватись. Найкраще підібрати вимоги до певного виду діяльності, аби досягти найкращого результату, адже ваша світлина може стати доповненням до професійних навичків. Проте наші загальні поради теж допоможуть створити ефективну світлину для резюме.
Розмір
Немає чітких меж розміру, проте найкращий це — 35х45, адже він є стандартним для офіційних документів у рамках Євросоюзу, резюме не виключення. Фотографія не буде відвертати уваги від ваших даних, проте стане для них хорошим доповненням, якщо знімок доречний та вдалий.
Фон
Задній фон у фото для резюме має бути спокійного кольору (білий, сірий), однотонний та рівний. Найголовніше — ваше обличчя! Нічого не має відвертати увагу від нього. Тим більше яскраві кольори можуть виглядати не професійно і не пасуватимуть до опису ваших навичків. Знімки за компʼютерним столом або в офісі теж виглядають пристойно і підкреслюють вашу експертність.
Одяг, аксесуари, головні убори
Стиль одягу — офіційний, напівофіційний. Тобто можна одягнути сорочку і піджак, а можна додати повсякденний елемент у образ. Слідкуйте за тим, щоб речі були попрасовані та чисті, це також відіграє роль у формуванні думки про вас.
Щодо аксесуарів — все в міру. Бурштинове величезне намисто не буде доречним на фото, проте акуратні сережки, браслет або підвіска доповнять образ, зроблять його витонченим та привабливим.
Головні убори краще залишити для соцмереж, адже більшість перекриває лице та виглядає недоречно, крім тих, які необхідні для професії, наприклад кухарю.
Обробка в редакторах
Може використовуватись тільки за умови покращення загального вигляду фото, якості, світла і нерівностей. Фільтри, ефекти, ретушування, сильний фотошоп обличчя — дуже погана ідея, яка може стати причиною відмови, адже не завжди креативність пасує до певного виду діяльності. Все має бути натурально, можна підправити фон, додати яскравості або зменшити її, вирівняти світло, прибрати недоліки, але так, аби не було помітно.
Як зробити якісне фото себе для резюме (плюс приклади)
Фото можна зробити самостійно або звернутись до професіоналів. Якість фотографії має бути висока, аби не деформувалось лице і зовнішній вигляд. Тому є декілька правил для обох варіантів, яких треба дотримуватись для хорошого результату.
Зверніться в фотостудію
У студії ви отримаєте якісну фотографію, адже фотографи використовують спеціальну техніку, мають безліч фонів та знають як працювати з редактором. Такі знімки будуть виглядати професійно та впевнено. Вам допоможуть правильно стати, підкажуть який вираз обличчя пасуватиме, підкреслять переваги зовнішності у редакторі та нададуть декілька варіантів світлини. Звісно, такі фото виглядають привабливіше, справляють враження серйозного підходу і подачі особистості на високому рівні.
Самостійно в домашніх умовах
Знімок можна зробити вдома навіть на смартфон, але не забувайте про те, що якість фото для резюме має бути висока. Ось декілька правил для створення вдалого знімка:
- Виберіть фон — вдома це може бути однотонна стіна, можна повісити білу скатертину або щось інше. Головне ніяких яскравих кольорів, незрозумілих деталей та елементів декору.
- Світло — тільки денне. Найкраще робити знімок навпроти вікна. Але тримайте баланс, адже засвітлена фотографія це теж погано.
- Експериментуйте з позами — сидячи, стоячи аби вам було зручно та ви могли розслабитись.
- Посміхайтесь і почувайтесь впевнено — посмішка має бути щира, але не широка. Краще справити враження доброзичливості, аніж серйозності.
- Легкий макіяж, аксесуари та напівофіційний стиль покажуть вас з кращої сторони і допоможуть скласти гарне враження.
Які фото точно не підійдуть?
З відпустки, в купальнику, після або під час вечірки, в парку, з друзями — загалом особисті знімки, які ніяк не повʼязані з вашою професійною діяльністю та не показують вас як фахівця. Перше враження кандидата про себе має бути повʼязане суто з роботою, проте ніяк не з особистим життям. Погодьтесь, знімки на риболовлі у резюме та посада типу “генеральний директор” виглядають несумісно і навіть смішно. Тому дотримуйтесь наших порад та створюйте доречні світлини.
Як правильно вставити фото в документ
Зазвичай використовують Word, через те, що в ньому зручно додавати інформацію, змінювати її, програма є у всіх, тому не буде проблем у перегляді вашого резюме. Додати фото в документ можна наступним чином:
- У верхньому правому куті натиснути “Вставити”, а потім “Малюнок”. Далі треба буде обрати світлину з папки (збережіть знімок на робочому столі аби спростити собі задачу у пошуку) та натисніть “Вставити”.
Або:
- Скопіюйте фотографію, перейдіть у документ, оберіть місце, де хочете вставити фото, натисніть правою кнопкою мишки, оберіть “Вставити”. Далі можна відрегулювати розмір за допомогою крапок навколо фото.
Не забудьте зберегти файл! Для цього натисніть “Файл”, далі “Зберегти” або “ Зберегти як”, якщо вам потрібен інший формат, наприклад, PDF.
Коли фотографія може бути зайвою?
Тоді, коли ваша посада не повʼязана ні з чим медійним, немає вимоги щодо фото у резюме та вам не потрібно працювати напряму з клієнтами.
Коли зовнішність неважлива
Якщо всі вище перераховані пункти не стосуються вас або вашої посади, а також ви не хочете аби оцінювали за зовнішністю, іншими критеріями — світлину можна не додавати. Проте нагадаємо, що резюме зі світлиною виглядає професійніше, має більше шансів на отримання бажаної роботи. Проте вибір за вами, адже створивши ефективне резюме можна теж зарекомендувати себе.
Альтернатива з лінком на профіль в LinkedIn
Дуже доречний додаток до резюме без фотографії — посилання на профіль в LinkedIn. Там працедавець або рекрутер може побачити ваш досвід та познайомитись з вашою професійною діяльністю. Сторінка в LinkedIn допоможе розповісти про себе як про співробітника в колективі, компанії та детально оглянути сфери вашої минулої діяльності.
Висновки по темі
Фото необхідні тільки там, де їх вимагає специфіка професії (актори, моделі, ведучі заходів) або дана умова вказана у вакансії. Для інших випадків кандидат обирає сам: додавати фото в резюме чи ні. Можна переглянути резюме, подивитись чи стане воно краще, якщо прикріпити фотографію. Однак, якщо ви раптом відсилаєте своє резюме у компанію Канади або США, то світлину додавати не варто, це здивує працедавця. А от якщо у компанію Азійської країни — фото необхідне і його відсутність може стати причиною для відмови.
Користуйтесь порадами з нашого особистого досвіду, підбирайте світлину пропорціонально до вашої посади та нехай кожен з вас знайде роботу, про яку мріє!