Як зрозуміти, що вам необхідні послуги рекрутингового агентства?


Ми поспілкувались з нашими клієнтами та зібрали для вас приводи скористатися послугами рекрутингового агентства, які найчастіше трапляються. Відразу скажемо, що незважаючи на поширену думку, що послуги рекрутингового агентства — це дороге задоволення, нескладні розрахунки доводять протилежне. У середньому послуги агентств на ринку Львова коштують від 10 до 20% річного окладу кандидата. Щоб дізнатися фінансову вигоду такої співпраці, підрахуйте витрати ресурсів компанії на пошуки працівника: витрати часу (а, як відомо, у бізнесі час — це гроші), кошти на публікацію вакансій та їх просування, а також приховані витрати (наприклад, недоотриманий прибуток через виконання вами непрофільних завдань). У випадку співпраці з рекрутинговим агентством за вами залишається лише відбір фінальних кандидатів. Окрім цього, до моменту виходу вашого нового працівника на роботу ви не витрачаєте жодних коштів, оскільки рекрутингові агентства працюють за принципом післяплати. Отже, коли аутсорс може стати найефективнішим рішенням для пошуку працівників? Розглянемо на прикладі практичних кейсів.

Компанія на етапі створення

Компанія щойно розпочинає свою діяльність. Керівництво вирішило взяти на роботу рекрутера. Як виявилось згодом, завдань для нього на повну ставку не вистачає. Відповідно, підписаний початково контракт з повноцінним окладом зазнає змін, і рекрутер отримує лише половину обіцяної суми на місяць. Його лояльність до компанії знижується, кандидати це помічають і не погоджуються на пропозиції. Наш коментар: Якщо власник компанії багато працює над запуском та розвитком бізнесу і не має експертизи та досвіду в доборі персоналу, тоді послуги рекрутингового агентства стають у пригоді. Ви платите кошти і отримуєте результат, а самі займаєтесь важливішими процесами.

Нерегулярний пошук працівників

Компанія добре зарекомендувала себе на ринку, її працівники задоволені умовами роботи, тому звільнення відбуваються вкрай рідко. Керівництво робить ставку на стабільність, а не стрімкий розвиток, і потреба в нових працівниках виникає 5–7 разів на рік. У цьому випадку ейчар, який зазвичай дбає про комфорт у колективі та допомагає працівникам і керівництву із тривіальними питаннями побуту, бере на себе ще одне завдання — пошук нового співробітника. Він починає гірше виконувати свої основні обов’язки, що викликає нарікання колег і обурення керівника. Наш коментар: У випадку, якщо у вашій компанії немає постійної потреби у наборі персоналу (чудові показники плинності, немає масштабування) і необхідність у нових працівниках виникає лише ситуативно, рекрутер на повну ставку — це не варіант, як і навантаження іншого працівника. Краще мати контракт з перевіреним кадровим агентством, яке швидко та якісно закриватиме ваші потреби за запитом.

Різке збільшення потреби у нових працівниках

У компанії є цілий відділ рекрутингу. Для них достатньо роботи на постійній основі, і вони показують хороші результати. Але виникла потреба у стислі терміни набрати велику кількість персоналу під новий проєкт. Керівництво розглядає два варіанти: призупинити набір на поточні потреби компанії на користь нового проєкту або розширити штат рекрутерів. Обидва варіанти мають серйозні недоліки. Наш коментар: Оптимальним розв’язанням ситуації буде звернення до рекрутингового агентства. Так компанія закриє потребу в доборі і не перевантажить своїх рекрутерів.

Анонімний пошук

Керівник компанії вирішив створити відділ, де працюватимуть над проєктом, про який в жодному разі не повинні дізнатися конкуренти. Він спробував шукати через теперішніх працівників, однак невдовзі інформація про це стала відомою основній конкурентній організації. Наш коментар: Кадрове агентство публікуватиме вакансію та здійснюватиме пошук від свого імені, дотримуючись умов угоди про нерозголошення конфіденційної інформації, що допоможе уникнути небажаних конфліктів та задовольнити потреби у наймі. Якщо ви впізнали актуальну для вашої компанії ситуацію, рекомендуємо звернутись до рекрутингового агентства. King Star Alliance пропонує новітній підхід до рекрутингу та значну економію ваших коштів: вартість послуг становить лише 50% від місячного окладу працівника. Зв’яжіться з нами для погодження умов співпраці.