Пандемія корегує функціонування львівського ринку праці через негативний вплив на економічний розвиток міста. З часу впровадження карантину близько 500 компаній заявили про 3000 вільних робочих місць, що практично в 4 рази менше показника за попередній ідентичний період. Тоді кількість вакансій налічувала близько 11 тисяч від 2 тисяч суб’єктів господарювання. За даними Львівського обласного центру зайнятості, на одну вакансію припадає 7 заявок. Середня зарплата на ринку становить 7474 гривні.
Аналізуючи вплив кризи на ринок праці та економіку, фахівці стверджують, що найближчим часом найбільша кількість вакансій буде з’являтися у сфері продажу та роботи з клієнтами. Зараз роботодавці шукають таких працівників торгівлі та поштових послуг, як касири, підсобні робітники та кур’єри. Водночас користуються попитом представники робочих професій: вантажники, водії. З переходом ринку в онлайн кількість таких вакансій зросла приблизно на 20%.
Найбільш затребуваними професіями стали фахівці у галузі охорони здоров’я: медсестри, фельдшери. Кількість вакансій на ІТ-ринку Львова впала на 40%; кількість компаній, що публікували вакансії у квітні, зменшилася на 167 порівняно з квітнем минулого року, однак попередні об’єми у ІТ-галузі відновлюватимуться.
Найкритичніша ситуація склалася в туристичній сфері та галузі HoReCa — переважна більшість готелів призупинили свою роботу, а вакансії у ресторанах та готелях становили близько 1% ринку. Компанії, що працюють у цьому сегменті, перечікують несприятливі умови.
Проведений аналіз ринку праці свідчить, що роботодавці поставили набір персоналу на паузу. Зокрема, слід відзначити бажання підприємців не ризикувати через невизначене майбутнє всіх секторів економіки. Очікується, що ресурси будуть витрачатись на підтримку чинного бізнесу та формування кадрового резерву. За даними аналітиків, близько 35% підприємств міста можуть збанкрутувати. Це, у свою чергу, призведе до перерозподілу ринку праці. Запровадження карантинних заходів змінить попит та пропозицію на ринку в нових реаліях.
У довгостроковій перспективі, після пом’якшення карантину відновлення ринку буде відбуватися поступово і триватиме до 3-х років.
З іншого боку, така ситуація дає перевагу компаніям, що планують запускати нові проєкти. За прогнозами, існує імовірність зміни ринку праці із поточного (ринку кандидата) на такий, де правила диктуватимуть роботодавці.
King Star Alliance тримає руку на пульсі та відстежує поточну ситуацію на ринку праці Львова. Ми розуміємо очікування, складнощі та можливості як роботодавців, так і кандидатів. Звертайтесь! Ми допоможемо переглянути складні ситуації, з якими стикнулася ваша компанія, та прийняти найкращі рішення для розвитку вашого бізнесу.