Шаблони і зразки резюме українською мовою


Команда King Star Alliance кожного дня переглядає та аналізує десятки резюме і тепер нам є чим поділитись з вами. Ми зібрали усі помилки та сильні сторони аби створити найбільш вдалий зразок резюме українською для працевлаштування у 2022 році. Оскільки ми працюємо з шукачами і працедавцями, то можемо відстежувати нюанси у резюме та бачити, що насправді ефективно працює.

З яких пунктів складається резюме

Основні аспекти, з яких потрібно почати, щоб створити шаблон резюме українською на роботу:
  1. Прізвище, імʼя, по батькові.
  2. Особисті дані.
  3. Мета резюме.
  4. Освіта.
  5. Досвід роботи.
  6. Професійні навички.
Ці пункти розповідають найбільше про вас та вашу кваліфікацію, на них в першу чергу звертають увагу працедавці. Тільки після перегляду важливої інформації вони можуть перейти до розгляду інших пунктів резюме. Тому до оформлення основних даних треба ставитись уважно та детально прописувати пункти у зразку. Пункты резюме

Особисті дані і контакти

До особистих даних належить: дата народження, сімейний стан та наявність дітей. Контакти –  дуже важлива частина резюме, тому має бути оформлена так, аби з вами можна було легко звʼязатись. Проте тут також є свої нюанси. У зразку потрібно вказати:
  • Номер телефону (а краще два).
  • Пошту (бажано робочу, яка має офіційну назву).
  • Посилання на соціальну мережу (Linkedin або інша професійна платформа). Інші інтернет-сторінки вказувати не бажано, якщо вони не стосуються вашої роботи, адже роботодавцю не потрібна інформація про ваше особисте життя.

Про освіту і досвід

Так, на освіту все ще звертають увагу і у резюме потрібно вказати:
  • Назву навчального закладу.
  • Місто, у якому навчались.
  • Роки вступу та випуску.
  • Факультет.
  • Спеціальність прописану в дипломі.
  • Кваліфікацію.
Якщо у вас декілька дипломів, то вказуйте усі, але починайте з того, який відповідає посаді, на яку претендуєте. Про досвід роботи у зразку резюме треба розповідати детально! Почати писати від останнього місця працевлаштування до першого. Вказати період роботи, назву компанії, посаду та обовʼязки. Останній пункт потребує найповнішого опису, аби зарекомендувати себе, як кваліфікованого кандидата. Задайте собі питання: “чим я займався, чи були в мене якісь досягнення, що я зробив для компанії, чи виконував якісь інші задачі, про які треба сказати”.

Основні досягнення

Ваші заслуги треба описати та підтвердити сертифікатами, грамотами та будь-чим іншим, аби закріпити розповідь. Якщо не має ніяких доказів, то напишіть про успіхи у роботі в компанії у цифрах. Як зразок:
  • отримав відзнаку “продавець місяця” 5 разів;
  • збільшив відсоток продаж на 30%, будучи касиром;
  • винайшов механізм, який дозволяє інженерам-конструкторам використовувати на 50% менше ресурсів для виготовлення продукту.
Не соромтесь описувати свої досягнення, якщо вони не масштабні. Працедавець може звернути увагу на будь-який аспект. Кандидат и работодатель

Професійні навички

У цьому розділі треба вказати стаж роботи, окремі досягнення у межах вашої кваліфікації та ваші знання. Цей пункт не є обовʼязковим, але у зразку ефективного резюме він є, на відміну від шаблону резюме у Ворд.

Особисті якості

Памʼятайте, що вказувати треба ті якості, які пасують до вашої посади. Будьте позитивними, пишіть про свої сильні сторони, найкраще підкріпити прикладами із досвіду. Кожна професія має певні особливості, тому краще підібрати ті якості, які відповідають їй найбільше. Наприклад, посада бухгалтер – якості: сконцентрований, уважний, спокійний.

Додаткові і необов’язкові пункти

Цей розділ – ваша візитка. Всі таланти, вміння та знання треба розписати тут. Так, це не є обовʼязковим, але може відіграти роль у прийнятті рішення працедавця. Поки ви не розкажете про себе — ніхто про це не дізнається. Зокрема, можна вказати наступні речі:
  • Знання мов – скільки, які саме, рівень володіння.
  • Водійські права.
  • Інтереси, хобі та захоплення — написання віршів, малювання, баскетбол та все інше.
  • Готовність працювати поза робочим часом – вкажіть одразу погоджуєтесь чи ні.
  • Рівень роботи з компʼютером — вкажіть у яких програмах працювали (зразок: MS Office Word, Excel), що вмієте.

Супровідні і рекомендаційні листи

Доповідь про себе – добре, але рекомендації минулого керівництва ще краще, адже вони обʼєктивні та визначають ваші навички повною мірою. Ситуації бувають різні, тому ми хочемо підказати, що не тільки директор може написати відгук про роботу. Це може зробити менеджер, керуюючий або навіть хтось з колег. Супровідний лист підвищує повагу до кандидата та виділяє його серед інших. У листі звертаються до працедавця, розповідають про зацікавленість у отриманні певної посади. Відправляти його слід разом з резюме.

Як має бути оформлене резюме

Від теорії до практики. Тепер, коли ви розумієте основні принципи та секрети оформлення резюме можна обговорити його створення. Адже це також впливає на результат.
  1. Без помилок! Неграмотність — величезний мінус, який може зіпсувати усі переваги. Слід перевірити усе написане, або навіть звернутись за допомогою до філолога.
  2. Особисті дані та важливу інформацію виділяйте жирним.
  3. Оптимальний обсяг – 1-1,5 сторінки А4; шрифт – офісний, оскільки він відображається на всіх компʼютерах; розмір шрифту – 12, регулюйте відступи, поля для зручності читання.
  4. Додайте фотографію у резюме, не соромтесь. Проте не забувайте, що слід зробити ділове фото за певними вимогами задля хорошого першого враження.

Оформление резюме

Скачати готовий зразок резюме українською мовою

Команда Кінг Стар Альянс створила зразок резюме аби ви змогли безкоштовно скачати чистий бланк резюме українською мовою для прикладу. Усі перераховані вище пункти вказані у файлі, щоб ви нічого не забули та написали бездоганно. Ми довго працювали над його створенням, враховували усі нюанси з особистого досвіду аби ви користувались нашими порадами та впевнено відправляли резюме.

Поширені запитання та відповіді

  1. Чи треба вказувати всю професійну діяльність, щоб зарекомендувати себе як зразкового працівника? Не потрібно. Ця інформація не буде важливою та може відвернути увагу від основної, окремі досягнення можна вказати додатково.
  2. Де можна знайти зразки резюме українською мовою? Прямо тут! У останньому розділі статті за посиланням.
  3. Чи треба створювати резюме на двох мовах? Наприклад: англійська, українська. Так, адже можна потрапити в іноземну компанію, де потребують зразок резюме іншою мовою.
  4. Як підтвердити навички роботи з компʼютером? На сайті “Дія” є тест на знання, після проходження ви отримаєте сертифікат.
  5. Якщо я працюю у діджитал сфері та не маю освіти, як бути? Додайте усі свідоцтва про закінчені курси, тренінги, навчання у рамках вашої спеціальності.